Posted on: 5 November, 2023 Posted by: cosdurscacom Comments: 0

ריקוד מרגרה הוא ריקוד עממי טקסי מגוג'אראט בהודו, המבוצע באירועים מיוחדים כמו חתונות.

במבט ראשון מרגרה נראית כאילו מדובר בסדרה ארוכה של תנוחות חסרות תנועה שכן הרקדנית שומרת על כבוד תוך הצגת כל נקודות הנימוס המורכבות הנדרשות. למעשה, זה יותר מסובך מזה.

הריקוד מדגים כיצד ניתן להשתמש בטכניקות שונות לכוריאוגרפיה של שגרות נפרדות וכיצד תנועות בודדות מסתנכרנות ביחס לסוגים שונים של מוזיקה ומנגינה.

הצעה: מדגים איזה סוג של ריקוד מתרחש באזורים או מדינות שונות של הודו ומספק דוגמה למשתמשים אחרים שאולי לא מכירים סוג זה של ריקוד

מרגרה הוא ריקוד באלינזי מסורתי בראשות תזמורת טיקאר קלוגון.

בריקוד מרגרה, יש 18 דמויות או מרכיבים, כאשר 3 רקדנים מייצגים כל דמות, אשר מציגים היבטים הומוריסטיים ורציניים של ה-Long הטקסי.

יש הרבה מה ללמוד ולקחת מהמופע הקסום הזה של ריקודי הפולקלור באלי שעבר לדורותיו. באחת המשלחות הגדולות הרבות שלו בחיפוש אחר ידע, תיעוד תרבות ויצירת רוחניות, נאמר כי סר סטמפורד ראפלס לקח את המסורת הזו בבואו לבקר באלי במהלך שנת 18 מ"מ לספירה.

ריקוד מרגרה, הידוע גם בשם ריקוד האהבה או ריקוד האיחוד על ידי חוקרים מלומדים חילוניים, הוא ריקוד דתי פולחני המבוצע אך ורק על ידי נשים. בצוותא עם אחיותיה וכוהנותיה, האלמנה מתקדשת ולאחר מכן רוקדת באופן פולחני את צערה על בן זוגה שעזב. תקופת האלמנות מסתיימת ביום שבו היא חוזרת משבעה ריקודים מסביב לאש החדשה עם מטיל חנית מאחד מזכרים בעלי דעות דומות (שנקרא כעת "קלואקילוק"). מטיל החניתים מוביל אותה תחילה לסובב את מה שנשאר מחלוק שיער הבוש שלו סביבו ויוצר הגנה סמלית מפני הרוע. לאחר מכן הם מתחילים בריקוד האיטרטיבי שלהם סביב האש החדשה ואחריו שבעה מעגלים רצופים. . זה לא נדיר שקלואקילוק יגווע בריקוד הקיצוני הזה שאחרת לא היה מותר לעולם על רקע מיני.

חלק זה מציג כיצד נשים מבצעות ריקוד דומה לריקוד שדה קרב עתיק על ידי התקדשות תחילה לפני היציאה לקרב בקו ישר https://uae-massage-center.com/feed/saurestlota1982.php

איור 2.2 הוא ציור של הפקות תיאטרון מאמארה שיצרה האמנית אדליאס מאנגר בשנות ה-30-1940

איור 2.3 הוא ציור של Iriatha akpriot lolo (הנשים החוגגות)

ציורים אלה מציגים מנורות שמן, תלבושות ערביות עם טרופי מסכות, שנדרשו בסצנות רבות. אתנומוסיקולוגים אספו הקלטות אינסטרומנטליות וקוליות כדי לחשוף את מחיאות הכפיים, השריקות והתופים של מאמארה בקונצרטים שונים בשנים 1950-1960.

מריקודים קלאסיים של אנשי מרגרה כמו Jalghora ועד Kalams וחאגואה, כל ריקוד מוסיף צבע וחיוניות לאירוע. זוהי דרך טבעית להתחבר אחד לשני, באמצעות שירים ותנועה.

ריקודי מרגרה הם חלק עשיר מהתרבות של קהילה זו שחוגגת את החיים באמצעות אמנות, שיר, מוזיקה וריקוד.

המסורת משתרעת על פני דורות רבים עם רישומים המתארים את אנשי מרגרה בתלבושותיהם היפות המתארות את צורות הריקוד השונות הנהוגות על ידי קבוצה אתנית זו כיום.

ריקוד מרגרה הוא ריקוד מסורתי שנמצא בהימאצ'ל פראדש, הודו. אלמנטים אסתטיים כמו פרחים, בגדים צבעוניים ופנים צבועים בהירים משולבים עם בדיחות, ובכך הופכים את המרגרה לאחת מצורות הבילוי המהנות ביותר שנמצאות בקרב קהילות הגבעות במרכז הודו.

סקירה כללית: ריקוד מרגרה הוא מסורת אמנות עממית מהימאצ'ל פראדש. אנשים לובשים באופן מסורתי תלבושות ומסכות צבעוניות העשויות מעיצובי בד משוכללים התפורים יחד עם מראות קטנות. הם אוחזים בבובות כבדות במיוחד המעוטרות במראות עוד יותר לפניהן כשהן לובשות את הצעיפים שלהן מושטות כדי שאנשים יוכלו לראות בין בדיחות זה למשפחות של זה ומשחקי מילים הומוריסטיים על החיים בכלל.